Díjazottak

I. Életmű-díjasok (2004-től):

Kányádi Sándor

Sütő András

Domokos Géza

Dávid Gyula

Szabó Gyula

Fodor Sándor

Szilágyi István

Kántor Lajos

II. Hídverő-díjasok (2002-től):

Szépfalusi István és Márta

Pomogáts Béla,

Ilia Mihály

Görömbei András

Széles Klára

Szakolczay Lajos

Márkus Béla

Bertha Zoltán

Elek Tibor

Pécsi Györgyi

Füzi László

Ködöböcz Gábor

Csapody Miklós

III. Debüt-díjasok (2008-tól):

Varga Borbála

Máthé Angi

Tompa Andrea

Potozky László

Hertza Mikola

Varga László Edgár

Láng Orsolya

IV. EMIA-díjasok (1996-tól):

Létay Lajos

Hornyák József

Jánky Béla

Csávossy György

Egyed Ákos

Bálint Tibor

Faragó József

Anavi Ádám

Nagy Ilona

Papp Ferenc

Nagy Pál

Kányádi Sándor

Veress Dániel

Szabó Gyula

Sombori Sándor

Kabos Éva

Fodor Sándor

Jánosházy György

Sütő András

Marosi Barna

Marosi Ildikó

Szász János

Benkő Samu

Dáné Tibor

Gábor Ferenc

Tóth Mária

Szőcs István

Dávid Gyula

Domokos Géza

Gálfalvi Zsolt

Kiss János

Lendvay Éva

Gúzs Imre

Jancsik Pál

Sigmond István

Szilágyi Júlia

Kántor Lajos

Lászlóffy Aladár

Szilágyi István

Pál Lajos

Lászlóffy Csaba

Király László

Cseke Gábor

Molnos Lajos

Magyari Lajos

Gálfalvi György

Farkas Árpád

Ferenczes István

Oláh István

Tófalvi Zoltán

Cseke Péter

Bölöni Domokos

Lőrincz György

* Pályázatok

Az Erdély Magyar Irodalmáért Alapítvány az alkotókedv serkentése, új szerzők „felfedezése” érdekében számos pályázatot írt ki fennállása óta. Az egyes pályázatok nyertesei közül sokan ma már befutott író-költőnek számítanak.

1998: novella-pályázat:

I. díj: (nem került kiosztásra)
II. díj: Papp Sándor Zsigmond , Szakács István Péter
III. díj: (nem került kiosztásra)

1999: kisregény-pályázat:

I. díj: Penckófer János és Zsidó Ferenc
II. díj: (nem került kiosztásra)
III. díj: Balogh László, Gábor Ferenc

2000: esszépályázat:

I. díj: Balázs Imre József
II. díj: Demény Péter
III. díj: Szakáts István Péter

Különdíj: Fábián Lajos, Végh Balázs Béla

2004: kritika-pályázat:

I. díj: Végh Balázs Béla
II. díj: Vári Csaba
III. díj: Gál Andrea, Petres László

2005: esszépályázat:

I. díj (nem került kiosztásra)
II. díj: Fortisek Anna, Végh Balázs Béla
III. díj: Demény Péter, Kiss Mária Katalin,

Különdíj: Török Tamás

2006: irodalomtörténet-pályázat:

I. díj: Balázs Imre József
(a többi díj nem került kiosztásra)

2007: irodalom és Internet-pályázat

I. díj: Székely Örs
II. díj: Gagyi Benedek
III. díj: Péter Edit
IV. díj: Jausevits Edina

2008: szociográfia-pályázat

I. díj: Boros Ernő
II. díj: Berszán Réka
III. díj: Juhos Kiss János
IV. díj: Dénes Emese.

Művelődés díja: Zörgő Noémi, Ferencz Zsolt